OKI SCV-CNB04A. Soldering tip SxV series, conical angled 0.4x15.5 mm
€12.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL25610
Manufacturer Nr.
SCV-CNB04A
Soldering tip SxV series, conical angled 0.4x15.5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI PHT-650326. Soldering tip PHT series, chisel-shaped fine angled 30°, 1.5x12 mm
€7.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-DRH440A. Soldering tip SxV series hoof-shaped 4,75x13,2 mm
€20.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL25610 |
| model | SCV-CNB04A |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-CNB04A |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 15.5 mm |
| soldering tip diameter | 0.4 mm |
| tip shape | conical |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-CNB04A |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



