OKI SFP-CN05. Soldering tip SxP series conical 0,5x4,95 mm
€20.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24729
Manufacturer Nr.
SFP-CN05
Soldering tip SxP series conical 0,5x4,95 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CH50. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm
€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-WV20. Soldering tip SxV Series conical, hoof-shaped 45°, 2x13.8 mm
€36.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
Product details
| item number | WL24729 |
| model | SFP-CN05 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFP-CN05 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 4.95 mm |
| soldering tip diameter | 0.5 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SFP-CN05 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI AC-TX002-2. T-piece 35 mm, 2 pieces, for BTX-208 suction unit€35.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STV-CH10A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x18.3 mm€12.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-CH10A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x18.3 mm€12.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-CH10A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x18.3 mm€12.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
