OKI STV-CH10A. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x18.3 mm
€12.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27881
Manufacturer Nr.
STV-CH10A
Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x18.3 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI CCV-BL400. Soldering tip CxV Series blade-shaped 40 mm
€104.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-DRH430AR. Soldering tip SxV Series hoof-shaped long 45°, 3x20,4 mm
€19.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for temperature sensitive applications
- optimized for thermal performance
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27881 |
| model | STV-CH10A |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | STV-CH10A |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 18.3 mm |
| tip width | 1 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 365 °C |
| Manufacturer Nr. | STV-CH10A |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
