OKI SFP-DRK50. Soldering tip SxP Series knife shaped 5x16 mm
€51.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24736
Manufacturer Nr.
SFP-DRK50
Soldering tip SxP Series knife shaped 5x16 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CH50. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm
€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CNL04. Soldering tip SxP Series conical long 0,4x14,9 mm
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
Product details
| item number | WL24736 |
| model | SFP-DRK50 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFP-DRK50 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 16 mm |
| tip width | 5 mm |
| tip shape | knife-shaped |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SFP-DRK50 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI STV-DRK50. Soldering tip SxV series knife-shaped 45°, 5x14 mm€17.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STV-DRH420A. Soldering tip SxV Series hoof-shaped 3.47x12.2 mm€15.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-DRH440A. Soldering tip SxV series hoof-shaped 4,75x13,2 mm€20.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-DRK45AR. Soldering tip SxV Series knife 45°, 4,5x18,7 mm€22.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
