OKI SCV-CNL03AR. Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm
OKI
Original product
Net price (excl. VAT)
€14.05
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL27836
Manufacturer no.
SCV-CNL03AR
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SCV-CNL03AR
ConditionNew
Article
WL27836
Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€14.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-DRK50. Soldering tip SxP Series knife shaped 5x16 mm
€51.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCP-DRH05. Soldering tip SxP series, hoof-shaped angled 0.5x15.21 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27836 |
| model | SCV-CNL03AR |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-CNL03AR |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 18.4 mm |
| soldering tip diameter | 0.3 mm |
| tip shape | conical |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-CNL03AR |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
