OKI DFP-CN2. Desoldering tip DxP series, D: 0,64 /1,8 mm
€39.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24755
Manufacturer Nr.
DFP-CN2
Desoldering tip DxP series, D: 0,64 /1,8 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RCP-DL1. Rework Tip RxP Series Tunnel for SOIC-14-16
€48.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CH50. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm
€12.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for desoldering systems MFR-1150, MFR-1350, MFR-1351
Product details
| item number | WL24755 |
| model | DFP-CN2 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | DFP-CN2 |
| order unit | piece |
| product series | DxP Series |
| inside diameter | 0.64 mm |
| outer diameter | 1.8 mm |
| tip length | 5.54 mm |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | DFP-CN2 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI MFR-2210. 2-channel soldering/rework station, with MFR-H1-SC2 handpiece€557.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI MFR-2220. 2-channel soldering/rework station, with MFR-H-ST2 Handpiece€557.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI BVX-BCK. wither-table bracket, for BVX-101 and BVX-103 systems€96.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost


