OKI SFV-CH50AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x11.7 mm
€15.04
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24766
Manufacturer Nr.
SFV-CH50AR
Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x11.7 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI PHT-651355. Soldering tip PHT series chisel-shaped 30° 2.5x10 mm
€7.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CNL04. Soldering tip SxP Series conical long 0,4x14,9 mm
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- original easily accessible geometry
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24766 |
| model | SFV-CH50AR |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-CH50AR |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 11.7 mm |
| tip width | 5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-CH50AR |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
-
OKI AC-TX001-4. Coupling for BTX-208 suction unit, 4 pieces€168.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI BTX-CK2-25. Solder fume extractor, for 2-4 stations, 2,5 m hose€119.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI AC2025. Y-distributor, 63 mm for Omniflex and BVX arms€163.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
