OKI SFV-CH18AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.8x13.4 mm
€15.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24770
Manufacturer Nr.
SFV-CH18AR
Soldering tip SxV series chisel-shaped 1.8x13.4 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DCP-CNL4. Desoldering tip DxP series long, D: 1,05 / 2,3 mm
€47.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CH50AR. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x11.7 mm
€14.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- original easily accessible geometry
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24770 |
| model | SFV-CH18AR |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-CH18AR |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.4 mm |
| tip width | 1.8 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-CH18AR |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI BVX-ADT. Replacement Adapter Arm-Plenum, for BVX-101 and BVX-103€56.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI FG-BVX200. Double gas filter for BVX 201 and BVX 203 systems€217.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -

