OKI SFV-CN05. Soldering tip SxV Series conical 0.5x8.5 mm
€11.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24785
Manufacturer Nr.
SFV-CN05
Soldering tip SxV Series conical 0.5x8.5 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-WV30. Soldering tip
€46.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-DRH420AR. Soldering tip SxV Series hoof-shaped long 45°, 2x20,7 mm
€29.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL24785 |
| model | SFV-CN05 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SFV-CN05 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 8.5 mm |
| soldering tip diameter | 0.5 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 421 °C |
| Manufacturer Nr. | SFV-CN05 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
-
OKI BTX-CK4-75. Solder fume extractor, for 4-8 stations, 7.5 m hose€285.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI RPS-1. Replacement remote control, for BVX-201 and BVX-203 systems€34.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

