Warmbier 3113.0600.0700. ESD Permastat side gusseted bag, for storage container 600x400 mm
€170.13
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27340
Manufacturer Nr.
3113.0600.0700
ESD PERMASTAT side gusseted bag, for storage container 600x400 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€170.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-ABE-ME-ABS-76MI-356X356. ESD shielding bags METAL-IN, 356x356 mm, 76nm, 100 pieces
€54.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3710.DR.0626. ESD DRY-SHIELD shielding bag, silver, 152x660 mm, 100 pieces
€54.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL29040 | 500 mm x 780 mm |
| WL27340 | 400 mm x 600 mm |
with overprint
Dimensions: 600 + 400 x 700 x 0,05 mm
Product details
| item number | WL27340 |
| model | 3113.0600.0700 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3113.0600.0700 |
| width | 600 mm |
| height | 400 mm |
| order unit | PU |
| content unit | 250 piece |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| film thickness | 0,05 mm |
| Manufacturer Nr. | 3113.0600.0700 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 2671.SJ.B.S. ESD sweat jacket long sleeve, blue, unisex, S€75.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2671.SS.B.3XL. ESD Sweatshirt long sleeve, blue, unisex, 3XL€60.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2671.SS.B.XL. ESD Sweatshirt long sleeve, blue, unisex, XL€60.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2671.SS.B.2XL. ESD Sweatshirt long sleeve, blue, unisex, XXL€60.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










