OKI SCP-CHB15. Soldering tip SxP series, chisel-shaped 30° 1.5x12.04 mm
€20.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27521
Manufacturer Nr.
SCP-CHB15
Soldering tip SxP series, chisel-shaped 30° 1.5x12.04 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-DRH05. Soldering tip SxP series, hoof-shaped angled 0.5x15.21 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-CHL20. Soldering tip SxP series, chisel-shaped long 30° 2x16.04 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27521 |
| model | SCP-CHB15 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-CHB15 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 12.039999999999999 mm |
| tip width | 1.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-CHB15 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki



