OKI SCP-CN04. Soldering tip SxP Series conical 0.4x8.6 mm
€16.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27530
Manufacturer Nr.
SCP-CN04
Soldering tip SxP Series conical 0.4x8.6 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DCP-CNL3. Desoldering tip DxP series long, D: 0,79 / 2,05 mm
€47.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CN05. Soldering tip SxP series conical 0,5x4,95 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27530 |
| model | SCP-CN04 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCP-CN04 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 8.6 mm |
| soldering tip diameter | 0.4 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | SCP-CN04 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki



