OKI TCP-BLH40. Pair of tweezers tips TxP Series, angled blade, width 6.35 mm
€79.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27565
Manufacturer Nr.
TCP-BLH40
Pair of tweezers tips TxP Series, angled blade, width 6.35 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€79.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-DRH05. Soldering tip SxP series, hoof-shaped angled 0.5x15.21 mm
€30.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI TFP-BLP2. Pair of tweezers tips TxP series, blade-shaped 2x14 mm
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27565 |
| model | TCP-BLH40 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TCP-BLH40 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip dimensions | 0,57 x 1,4 mm |
| tip width | 6.35 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TCP-BLH40 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

