OKI STV-CNL04. Soldering tip SxV Series conical 0.4x13.6 mm
€12.38
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27898
Manufacturer Nr.
STV-CNL04
Soldering tip SxV Series conical 0.4x13.6 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH25. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x11 mm
€12.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CN05A. Soldering tip SxV Series conical long, 0.4x18.2 mm
€12.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for temperature sensitive applications
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27898 |
| model | STV-CNL04 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | STV-CNL04 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 13.6 mm |
| soldering tip diameter | 0.4 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 365 °C |
| Manufacturer Nr. | STV-CNL04 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI DCP-CNL3. Desoldering tip DxP series long, D: 0,79 / 2,05 mm€47.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI DCP-CN5. Desoldering tip DxP series, D: 1,31 / 2,65 mm€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI TCP-BLH40. Pair of tweezers tips TxP Series, angled blade, width 6.35 mm€79.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI TCP-BLH60. Pair of tweezers tips TxP Series, angled blade, width 20.5 mm€101.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost