OKI SCV-DRK45A. Soldering tip SxV Series knife 45°, 5x15,1 mm
€20.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27920
Manufacturer Nr.
SCV-DRK45A
Soldering tip SxV Series knife 45°, 5x15,1 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI DFP-CN7. Desoldering tip DxP series, D: 2,44 / 3,65 mm
€39.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI RFP-QD6. Rework Tip RxP Series Quad for PLCC 44
€76.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL27920 |
| model | SCV-DRK45A |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-DRK45A |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip dimensions | 5 x 2,4 mm |
| tip length | 15.1 mm |
| tip shape | knife-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-DRK45A |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki





