OKI TCP-BLH50. Pair of tweezers tips TxP Series, blade-shaped angled, width 16 mm
€101.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL27931
Manufacturer Nr.
TCP-BLH50
Pair of tweezers tips TxP Series, blade-shaped angled, width 16 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€101.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFP-WV30. Soldering tip
€46.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-DRH420AR. Soldering tip SxV Series hoof-shaped long 45°, 2 x 20,7 mm
€29.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
Product details
| item number | WL27931 |
| model | TCP-BLH50 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TCP-BLH50 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip dimensions | 0,57 x 1,4 mm |
| tip width | 16 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip alignment | bent |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TCP-BLH50 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI PHT-754687. Soldering tip PHT series hoof-shaped 60°, 3x17 mm€6.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI PHT-754627. Soldering tip PHT-series mini hoof 60°, 1x15 mm€10.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI PHT-751384. Soldering tip PHT-series chisel-shaped 30°, 3x8 mm€7.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI PHT-751367. Soldering tip PHT series chisel-shaped long 30°, 3x16.5 mm€7.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

