OKI CFV-BL400. Soldering tip CxV Series blade-shaped 40 mm
€104.92
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL28006
Manufacturer Nr.
CFV-BL400
Soldering tip CxV Series blade-shaped 40 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€104.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STP-CN05. Soldering tip SxP series conical 0,5x4,95 mm
€21.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCP-CH10. Soldering tip SxP series chisel-shaped 30° 1x9.2 mm
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for most standard applications
- suitable for the MFR system
Product details
| item number | WL28006 |
| model | CFV-BL400 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | CFV-BL400 |
| order unit | piece |
| product series | CxV Series |
| tip dimensions | 9,1 x 0,5 mm |
| tip width | 40 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H2-ST |
| Manufacturer Nr. | CFV-BL400 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
-
-
OKI OKUK-NK. 900 Series dispensing tip kit, TE and TT tips, straight and curved€2.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -

