OKI CCV-BL500. Soldering tip CxV Series blade 50 mm
€129.67
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL28011
Manufacturer Nr.
CCV-BL500
Soldering tip CxV Series blade 50 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€129.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CNB05. Soldering tip SxV series conical angled, 0,5x13 mm
€12.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CNL03AR. Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm
€13.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the MFR system
Product details
| item number | WL28011 |
| model | CCV-BL500 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | CCV-BL500 |
| order unit | piece |
| product series | CxV Series |
| tip dimensions | 9,1 x 0,5 mm |
| tip width | 50 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip temperature | 460 °C |
| suitable handle | MFR-H2-ST |
| Manufacturer Nr. | CCV-BL500 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI SFV-CN05. Soldering tip SxV Series conical 0.5x8.5 mm€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-DRH20. Soldering tip SxV series hoof-shaped bevelled, 2x14 mm€12.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-CHB15. Soldering tip SxV series chisel-shaped angled, 1.5x12.2 mm€15.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-CH50. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm€12.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost

