Weller T0053667699N. Suction unit Zero Smog 6V for adhesive vapours, up to 8 workstations
€4,109.45
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL30715
Manufacturer Nr.
T0053667699N
Suction unit Zero Smog 6V for adhesive vapours, up to 8 workstations
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4,109.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0053657299N. Kit 1WF, bevelled nozzle, flexible arm
€271.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0058762747N. 1 articulated suction arm, Easy Click, aluminium
€258.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Electronic filter monitoring with optical and acoustic filter alarm
- For up to 8 workstations
- 1 Easy Click 60 port is included, all other ports must be ordered separately.
- Effectiveness check via USB port
- The constant flow control (CFC) guarantees that the set extraction performance is maintained regardless of the number of connected workstations.
- Interface RS232 (remote control)
- Prefilter: Fine dust filter F7
- Compact filter: Gas filter (50% activated carbon, 50% Puratex)
Video
Product details
| item number | WL30715 |
| model | ZERO-SMOG-6V |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0053667699N |
| dimensions (LxWxH) | 460 mm x 460 mm x 665 mm |
| order unit | piece |
| frequency | 50/60 Hz |
| fuse | T6,3 A |
| voltage | 120 V |
| vacuum max | 2800 Pa |
| noise level | 51 dBA |
| volume flow max | 615 m³/h |
| device series | Zero Smog 6V |
| Manufacturer Nr. | T0053667699N |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Weller
-
-
Weller T0053315199N. FE 75 Set, soldering iron with safety rest, 75 W€300.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost













