Warmbier 3110365. ESD Permastat packaging bag, pink, 300x400x0.1 mm, 100 pieces
€31.02
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60883
Manufacturer Nr.
3110365
ESD PERMASTAT packaging bag, pink, 300x400x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€31.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3113.0440.0500. ESD Permastat side gusseted bag, for storage container 400x300 mm
€152.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3715.DR.1026.A. ESD Dry Shield packaging bag, silver, 254x660 mm, 100 pieces
€62.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60882 | 250 mm x 200 mm |
| WL60883 | 400 mm x 300 mm |
| WL60884 | 300 mm x 250 mm |
| WL60885 | 150 mm x 100 mm |
| WL60886 | 200 mm x 130 mm |
| WL60887 | 225 mm x 150 mm |
| WL60888 | 500 mm x 400 mm |
| WL60889 | 600 mm x 500 mm |
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60883 |
| model | 3110. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3110.365 |
| width | 300 mm |
| height | 400 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| Manufacturer Nr. | 3110365 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
-
Warmbier 5310.25. ESD storage container, conductive, black, 400x300x270 mm€27.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-










