Warmbier 3110367. ESD Permastat packaging bag, pink, 500x600x0.1 mm, 100 pieces
€69.40
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60889
Manufacturer Nr.
3110367
ESD PERMASTAT packaging bag, pink, 500x600x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€69.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-BE-ROSA-ABL-0,09-203X152. ESD bag pink dissipative, 152x203 mm, thickness 0.09 mm, 100 pieces
€10.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3310.HS.1012. ESD HIGHSHIELD shielding bag E < 10 nJoule, silver, 254x305 mm, 100 pieces
€31.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60882 | 250 mm x 200 mm |
| WL60883 | 400 mm x 300 mm |
| WL60884 | 300 mm x 250 mm |
| WL60885 | 150 mm x 100 mm |
| WL60886 | 200 mm x 130 mm |
| WL60887 | 225 mm x 150 mm |
| WL60888 | 500 mm x 400 mm |
| WL60889 | 600 mm x 500 mm |
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60889 |
| model | 3110. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3110.367 |
| width | 500 mm |
| height | 600 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| Manufacturer Nr. | 3110367 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 3130342. Permastat ESD tubular film - with pressure, 250 m, 150x0.1 mm€90.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 3130340. Permastat ESD tubular film - with pressure, 250 m, 100x0.1 mm€67.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 3130343. Permastat tubular film - with pressure, 250 m, 200x0.1 mm€119.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 3130341. Permastat ESD tubular film - with pressure, 250 m, 130x0.1 mm€80.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










