Warmbier 3120.3351. ESD Permastat packaging bag, re-sealable, pink, 300x400x0.06 mm, 100 pieces
€19.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60892
Manufacturer Nr.
3120.3351
ESD PERMASTAT packaging bag, re-sealable, pink, 300x400x0.06 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€19.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3310.HS.1418. ESD HIGHSHIELD shielding bag E < 10 nJoule, silver, 356x457 mm, 100 pieces
€61.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-BE-SI-VAK-152DP-305X254. ESD/EMI shielding bag DRY-PACK 152 n, 254x305 mm, 100 pieces
€76.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60891 | 225 mm x 150 mm |
| WL60892 | 400 mm x 300 mm |
| WL60896 | 120 mm x 80 mm |
| WL60897 | 150 mm x 100 mm |
| WL60898 | 170 mm x 120 mm |
| WL60901 | 250 mm x 200 mm |
| WL60902 | 300 mm x 250 mm |
- Conductive polyethylene film
- recyclable
- resealable with pressure
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60892 |
| model | 3120. 0,06 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3120.3351 |
| width | 300 mm |
| height | 400 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,06 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | yes |
| Manufacturer Nr. | 3120.3351 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
Warmbier 2660.KL160.B.2XL. ESD work coat, unisex, blue/dark blue, short, XXL€55.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2660.KL160.B.XS. ESD work coat, unisex, blue/dark blue, short, XS€59.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2660.KL160.B.XL. ESD work coat, unisex, blue/dark blue, short, XL€55.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Warmbier 2660.KL160.B.3XL. ESD work coat, unisex, blue/dark blue, short, 3XL€55.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










