Warmbier 3120332. ESD Permastat packaging bag, resealable, pink, 150x225x0.1 mm, 100 pieces
€14.50
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60899
Manufacturer Nr.
3120332
ESD PERMASTAT packaging bag, resealable, pink, 150x225x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€14.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-BE-SI-VAK-106DP-305X254. ESD/EMI shielding bag DRY-PACK 106 n, 254x305 mm, 100 pieces
€83.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3315.HS.1418.A. ESD HIGHSHIELD shielding bags, silver, 356x457 mm, 100 pieces
€49.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60890 | 120 mm x 80 mm |
| WL60893 | 150 mm x 100 mm |
| WL60894 | 300 mm x 250 mm |
| WL60895 | 170 mm x 120 mm |
| WL60899 | 225 mm x 150 mm |
| WL60900 | 250 mm x 200 mm |
- Conductive polyethylene film
- recyclable
- resealable with pressure
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60899 |
| model | 3120. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3120.332 |
| width | 150 mm |
| height | 225 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | yes |
| Manufacturer Nr. | 3120332 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier














