Knipex 97 99 021. Flat receptacles, insulated, blue, connector width 6.3 mm, 100 pieces
€9.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62061
Manufacturer Nr.
97 99 021
Flat receptacles, insulated, blue, connector width 6.3 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 98 65 40. Electrician's gloves, insulated, size 9
€56.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 97 99 210. Crimp cable lugs, pure tinned, cable 0.5 - 1 mm2, screw diameter 3 mm, 200 pieces
€15.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | connector width |
| WL62059 | 4.8 mm |
| WL62061 | 6.3 mm |
| WL62063 | 8 mm |
Receptacles, content: 100 pieces, colour code: blue, cable 1.5 - 2.5mm² AWG 15 - 13, colour code: blue
Product details
| item number | WL62061 |
| model | 97 99 021 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 97 99 021 |
| dimensions (LxWxH) | 120 mm x 135 mm x 15 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 120 mm x 135 mm x 15 mm |
| Packaging volume | 0.243 dm³ |
| order unit | PU |
| RoHS conform | no |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| connector width | 6.3 mm |
| AWG | 15 - 13 |
| Manufacturer Nr. | 97 99 021 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Knipex
-
-
Knipex 00 19 55 S6 LE. Rolltasche für Zangenschlüssel, 4 Fächer, leer€18.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -











