Knipex 97 99 333. wire end sleeves with plastic collar, crimping area 8 mm, cable 1.5 mm2, black, 200 pieces
€2.78
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62113
Manufacturer Nr.
97 99 333
Wire end sleeves with plastic collar, crimping area 8 mm, cable 1.5 mm², black, 200 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 97 99 398. wire end sleeves, uninsulated, cable 16 mm2, pure tinned, 100 pieces
€4.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K 440007. Voltage tester VDE, 220 to 250V, 3x65 mm
€1.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | crimping range |
| WL62113 | 8 mm |
| WL62123 | 10 mm |
Wire end ferrules with plastic collar, content: 200 pieces, identification colour: black, cable 1.5mm² AWG 15, identification colour black
Product details
| item number | WL62113 |
| model | 97 99 333 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 97 99 333 |
| dimensions (LxWxH) | 120 mm x 135 mm x 15 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 120 mm x 135 mm x 15 mm |
| Packaging volume | 0.243 dm³ |
| order unit | PU |
| RoHS conform | no |
| VDE | no |
| crimping range | 8 mm |
| cable cross section | 1.5 mm² |
| ESD safe | no |
| AWG | 15 |
| Manufacturer Nr. | 97 99 333 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Knipex
-
Knipex 00 20 01 V17. Pliers set "Basic Chrome" in foam tray, 4 pieces€127.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 00 20 04 SB. Precision circlip pliers set, 8 pieces, sales packaging€154.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 00 20 03 SB. Precision circlip pliers set, 4 pieces, sales packaging€77.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










