Knipex 98 04 22. Socket wrench with T-handle, key size 22, 200 mm
€30.84
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62212
Manufacturer Nr.
98 04 22
Socket wrench with T-handle, key size 22, 200 mm
Other versions
| item number | wrench width |
| WL62207 | 8 mm |
| WL62208 | 10 mm |
| WL62209 | 13 mm |
| WL62210 | 17 mm |
| WL62211 | 19 mm |
| WL62212 | 22 mm |
Socket wrench - Width across flats S: 22.0mm - Max. handle length: 155mm - Head diameter d: 34.5mm - VDE-tested: Yes
Product details
| item number | WL62212 |
| model | 98 04 22 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 98 04 22 |
| dimensions (LxWxH) | 205 mm x 155 mm x 155 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 200 mm x 155 mm x 34 mm |
| Packaging volume | 1.054 dm³ |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 200 mm |
| type of handle | VDE |
| wrench width | 22 mm |
| Manufacturer Nr. | 98 04 22 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from Knipex
-
-
Knipex 97 49 15. Crimping die for lug connectors and uninsulated open connectors.€187.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Knipex 97 49 16. Crimping die for insulated cable lugs + connectors€58.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
