Aventics R412007396 (AS3-SOV-G038-3/2-POS-024-M12) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS3-
€335.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007396
Manufacturer Nr.
R412007396
Aventics R412007396 (AS3-SOV-G038-3/2-POS-024-M12) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS3-
Frequently Bought Together
-
This Item:
€335.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007381 (AS3-SOV-G038-3/2-POS-PVN) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS3-SOV-
€296.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007185 (AS3-FRE-G012-GAN-080-PBP-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€126.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Nenndurchfluss Qn | 4500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2.5 bar |
| Anschluss Ausgang | G 3/8 |
| Anschluss Eingang | G 3/8 |
| Anschluss Entlueftung | G 1/2 |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | M12x1 |
| SAP-Kurztext | AS3-SOV-G038-3/2-POS-024-M12 |
| Manufacturer Nr. | R412007396 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










