Aventics R412007613 (NL2-RGS-G014-GAN 0,1-3 BAR T=-) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
€178.27
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007613
Manufacturer Nr.
R412007613
Aventics R412007613 (NL2-RGS-G014-GAN 0,1-3 BAR T=-) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€178.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302404 (NL2-RGS-G014-GAU-MAN-030-SS) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
€71.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300921 (NL2-SOV-G014-SOP-PNE-DS) 3/2-Wegeventil, pneumatisch betätigt, Serie NL2-SOV
€137.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 2000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -30 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL2-RGS-G014-GAN 0,1-3 BAR T=-30°CEL |
| Manufacturer Nr. | R412007613 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










