Aventics R412004951 (NL2-RGS-G038-GAN-010-PNE) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
€143.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412004951
Manufacturer Nr.
R412004951
Aventics R412004951 (NL2-RGS-G038-GAN-010-PNE) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€143.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302452 (NL2-RGS-G038-GAU-MAN-060-SS) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
€71.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302403 (NL2-RGS-G014-GAN-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
€191.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Nenndurchfluss Qn | 2000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL2-RGS-G038-GAN-010-PNE |
| Manufacturer Nr. | R412004951 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










