Aventics 0821303808 (NL6-FLS-G100-PBS-HO-40,00) Filter, Serie NL6-FLS
€267.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303808
Manufacturer Nr.
0821303808
Aventics 0821303808 (NL6-FLS-G100-PBS-HO-40,00) Filter, Serie NL6-FLS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€267.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300859 (NL6-FRE-G100-GAU-PNB-AO-40,00) Filter-Druckregelventil, Serie NL6-FRE
€493.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300879 (NL6-ACD-G100-GAU-SSS-HO-40,00-) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie NL6-ACD
€870.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1 |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 7200 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| SAP-Kurztext | NL6-FLS-G100-PBS-HO-40,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821303808 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










