Aventics 0821303718 (NL1-FLC-G014-PNB-HO-00,01) Feinst Filter, Serie NL1-FLC
€159.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303718
Manufacturer Nr.
0821303718
Aventics 0821303718 (NL1-FLC-G014-PNB-HO-00,01) Feinst Filter, Serie NL1-FLC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€159.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300771 (NL1-DIL-G014-NC2) Verteiler, Serie NL1-DIL
€24.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302743 (NL1-RGS-G014-GAH-MAN-060-DS) Druckregelventil, Serie NL1-RGS
€113.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 450 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| SAP-Kurztext | NL1-FLC-G014-PNB-HO-00,01 |
| Manufacturer Nr. | 0821303718 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










