Aventics R412007105 (AS3-RGS-G038-GAU-040) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
€87.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007105
Manufacturer Nr.
R412007105
Aventics R412007105 (AS3-RGS-G038-GAU-040) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007278 (AS3-SSU-G038-024) Befülleinheit, elektrisch betätigt, Serie AS3-SSU
€279.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007060 (AS3-FLC-G038-SSS-HO-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
€270.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Nenndurchfluss Qn | 5000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.2 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-RGS-G038-GAU-040 |
| Manufacturer Nr. | R412007105 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










