Aventics R412007181 (AS3-FRE-G038-GAN-080-SSS-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€134.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007181
Manufacturer Nr.
R412007181
Aventics R412007181 (AS3-FRE-G038-GAN-080-SSS-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€134.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007232 (AS3-LBS-G012-PBP-MN) Normal-Nebelöler, Serie AS3-LBS
€218.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007204 (AS3-FRE-G012-GAN-100-PBP-AC-40) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE-...-E1
€311.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos geschlossen |
| Nenndurchfluss Qn | 5100 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Filterbehälter | Behälter Metall mit Schauglas |
| SAP-Kurztext | AS3-FRE-G038-GAN-080-SSS-HO-05.00 |
| Manufacturer Nr. | R412007181 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought








