Aventics R412007117 (AS3-RGS-G012-GAU-040) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
€75.45
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007117
Manufacturer Nr.
R412007117
Aventics R412007117 (AS3-RGS-G012-GAU-040) Druckregelventil, Serie AS3-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€75.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007314 (AS3-ACD-G012-GAU-080-SSS-AO-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie AS3-ACD
€257.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007075 (AS3-FLA-G012-PBP) Aktivkohle- Filter, Serie AS3-FLA
€142.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Nenndurchfluss Qn | 5000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.2 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-RGS-G012-GAU-040 |
| Manufacturer Nr. | R412007117 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










