Aventics 0821300731 (NL1-ACD-G014-GAU-100-SSN-HO-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie NL1-ACD
€180.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300731
Manufacturer Nr.
0821300731
Aventics 0821300731 (NL1-ACD-G014-GAU-100-SSN-HO-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie NL1-ACD
Frequently Bought Together
-
This Item:
€180.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300771 (NL1-DIL-G014-NC2) Verteiler, Serie NL1-DIL
€24.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300775 (NL1-SOV-G014-SOP-PNE-SS) 3/2-Wegeventil, pneumatisch betätigt, Serie NL1-SOV
€105.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 750 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Filterbehälter | Behälter Metall ohne Schauglas |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Ölerbehälter | Behälter Metall ohne Schauglas |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| SAP-Kurztext | NL1-ACD-G014-GAU-100-SSN-HO-05,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821300731 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










