Aventics R412009095 (AS5-RGS-G100-GAN-PNE-160) Druckregelventil, Serie AS5-RGS
€238.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412009095
Manufacturer Nr.
R412009095
Aventics R412009095 (AS5-RGS-G100-GAN-PNE-160) Druckregelventil, Serie AS5-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€238.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009013 (AS5-FLS-G100-PBP-AO-40,00) Filter, Serie AS5-FLS
€249.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009301 (AS5-SOV-G100-2/2-024-FORMC) 2/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS5-SO
€377.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1 |
| Nenndurchfluss Qn | 16500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | AS5-RGS-G100-GAN-PNE-160 |
| Manufacturer Nr. | R412009095 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










