Aventics 0821302806 (NL6-RGS-G100-GAN-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL6-RGS
€361.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821302806
Manufacturer Nr.
0821302806
Aventics 0821302806 (NL6-RGS-G100-GAN-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL6-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€361.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300966 (NL6-SOV-G100-SOE-CON-SS) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie NL6-SOV
€386.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300892 (NL6-ACT-G100-GAU-PNB-HO-40,00-) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL6-ACT
€765.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1 |
| Nenndurchfluss Qn | 15000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 20 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL6-RGS-G100-GAN-MAN-100-SS |
| Manufacturer Nr. | 0821302806 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.900000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










