Aventics R412009111 (AS5-RGS-G034-GAU-160 INCL. R41) Druckregelventil, Serie AS5-RGS
€197.58
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412009111
Manufacturer Nr.
R412009111
Aventics R412009111 (AS5-RGS-G034-GAU-160 INCL. R41) Druckregelventil, Serie AS5-RGS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€197.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009200 (AS5-FRE-G034-GAU-080-PBP-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS5-FRE
€286.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009185 (AS5-FRE-G100-GAN-080-PBP-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS5-FRE
€315.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 14500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | AS5-RGS-G034-GAU-160 INCL. R412004424 |
| Manufacturer Nr. | R412009111 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.100000 |
| HS-Code | 84818059 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










