Aventics 0821303559 (AIR Filter ) Filter, Serie NL4-FLS
€173.33
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303559
Manufacturer Nr.
0821303559
Aventics 0821303559 (AIR Filter ) Filter, Serie NL4-FLS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€173.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010796 (NL4-FLC-G012-PBS-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL4-FLC
€267.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300581 (NL4-ACT-G034-GAU-100-PBS-HO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL4-ACT
€310.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 4000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | AIR FILTER . |
| Manufacturer Nr. | 0821303559 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.100000 |
| HS-Code | 84213925 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










