Aventics R412009007 (AS5-FLS-G034-SSS-AO-05,00) Filter, Serie AS5-FLS
€309.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412009007
Manufacturer Nr.
R412009007
Aventics R412009007 (AS5-FLS-G034-SSS-AO-05,00) Filter, Serie AS5-FLS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€309.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009095 (AS5-RGS-G100-GAN-PNE-160) Druckregelventil, Serie AS5-RGS
€238.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009373 (AS5-SSV-G034-FIS-024-M12) Befüllventil, pneumatisch betätigt, Serie AS5-SSV
€368.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/4 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 7800 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | AS5-FLS-G034-SSS-AO-05,00 |
| Manufacturer Nr. | R412009007 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.500000 |
| HS-Code | 84213915 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










