Aventics R412009027 (AS5-FLP-G100-PBP-HO-00,30) Vor- Filter, Serie AS5-FLP
€341.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412009027
Manufacturer Nr.
R412009027
Aventics R412009027 (AS5-FLP-G100-PBP-HO-00,30) Vor- Filter, Serie AS5-FLP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€341.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009299 (AS5-ACD-G034-GAU-080-PBP-AO-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie AS5-ACD
€539.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412009045 (AS5-FLC-G100-PBP-HO-00,01) Feinst Filter, Serie AS5-FLC
€333.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1 |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 2200 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | AS5-FLP-G100-PBP-HO-00,30 |
| Manufacturer Nr. | R412009027 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.950000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










