Aventics 1820415031 (BSG-11,0-NBR-G018-EX) Serie BSG
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€12.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-1820415031
Manufacturer no.
1820415031
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.1820415031
Customs tariff number84149000
ConditionNew
Article
AVE-1820415031
Aventics 1820415031 (BSG-11,0-NBR-G018-EX) Serie BSG
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1820455060 (FSG-8,0-MQ-M005-EX) Serie FSG
€10.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 7320751000 (FSR-75,0-MQ-G014-IN) Serie FSR
€78.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Haltekraft | .95 N |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschlussgewindetyp | Außengewinde |
| Außendurchmessr | 10.4 mm |
| SAP-Kurztext | BSG-11,0-NBR-G018-EX |
| Manufacturer Nr. | 1820415031 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.006400 |
| HS-Code | 84149000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










