Aventics R414000778 (ED07-000-160-010-2M12B) E/P Druckregelventil, Serie ED07
€3,690.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R414000778
Manufacturer Nr.
R414000778
Aventics R414000778 (ED07-000-160-010-2M12B) E/P Druckregelventil, Serie ED07
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3,690.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 3610607200 (FS07-000-100-G014-WHL-(0,1-3,6) Feinregelventil
€489.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 3610507200 (FS07-000-100-G014-PLU-(0,1-3,6) Feinregelventil
€361.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | M12 |
| Nenndurchfluss Qn | 1300 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 5 °C |
| Betriebsdruck max. | 18 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | ED07-000-160-010-2M12B |
| Manufacturer Nr. | R414000778 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought








