Aventics 0821303819 (NL6-FLC-G034-SSN-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL6-FLC
€527.51
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821303819
Manufacturer Nr.
0821303819
Aventics 0821303819 (NL6-FLC-G034-SSN-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL6-FLC
Frequently Bought Together
-
This Item:
€527.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821301805 (NL6-LBS-G100-PBS-ON) Normal-Nebelöler, Serie NL6-LBS
€225.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300992 (NL6-SSU-G034-SOP-PNE-SS) Befülleinheit, pneumatisch betätigt, Serie NL6-SSU
€554.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/4 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 2600 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL6-FLC-G034-SSN-AO-00,01 |
| Manufacturer Nr. | 0821303819 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R432000173 (QR1-S-RTT-D012-N038) Serie QR1-S Standard€11.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R432000101 (QR1-S-RLT-D038-N014) Serie QR1-S Standard€17.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R432000149 (QR1-S-RSI-D516-N038) Serie QR1-S Standard€11.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R432000199 (QR1-S-RVI-D038-N014) Serie QR1-S Standard€11.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










