Aventics 0821300307 (NL2-FRE-G014-GAU-030-PNB-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie NL2-FRE
€91.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300307
Manufacturer Nr.
0821300307
Aventics 0821300307 (NL2-FRE-G014-GAU-030-PNB-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie NL2-FRE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€91.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821301413 (NL2-LBM-G014-G10-MN) Micro-Nebelöler, Serie NL2-LBM
€576.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302107 (PRESSURE REGULATOR NL2-RGS-G01) Druckregelventil, Serie NL2-RGS
€164.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Filterbehälter | Behälter PC ohne Schutzkorb |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 1650 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 2 bar |
| SAP-Kurztext | NL2-FRE-G014-GAU-030-PNB-HO-05,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821300307 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.460000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R422001537 (CCI-SA-050-0025-00312241100002) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€129.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R422001587 (CCI-SA-050-0025-00312241100000) Kompaktzylinder ISO 21287, Serie CCI€129.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R480041559 (PRA-DA-040-0025-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€111.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics R412020712 (RPC-DA-050-0200-12-1-2-BAS) Rundzylinder, Serie RPC€169.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










