Aventics R412007606 (NL4-ADD-G012-SSN-500) Membrantrockner, Serie NL4-ADD
€2,827.59
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007606
Manufacturer Nr.
R412007606
Aventics R412007606 (NL4-ADD-G012-SSN-500) Membrantrockner, Serie NL4-ADD
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2,827.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302542 (NL4-RGS-G034-GAU-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL4-RGS
€222.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821303418 (NL2-FLC-G014-SSN-AO-00,01) Feinst Filter, Serie NL4-FLC
€266.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Nenndurchfluss Qn | 500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | 2 °C |
| Betriebsdruck max. | 12.5 bar |
| Betriebsdruck min. | 4 bar |
| SAP-Kurztext | NL4-ADD-G012-SSN-500 |
| Manufacturer Nr. | R412007606 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 4.500000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics











