PPI PPI-RD 042D. ESD Lotabdeckband 25 mm / 33 m
€67.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL28536
Manufacturer Nr.
PPI-RD 042D
ESD Lotabdeckband 25 mm / 33 m
Frequently Bought Together
-
This Item:
€67.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Kapton/Polyimide tape UL510, 4 mm / 33 m
€5.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
PPI PPI 701 / 14 MM. KAPTON solder masking tape, 14 mm / 33 m
€18.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
• ESD Ausführung
• KAPTON-Lotabdeckband
• Klebeart: Silikonkleber, Klebkraft: 1,0 N/cm
• Temperaturbeständigkeit bis 300 °C
• braun-transparent
• KAPTON-Lotabdeckband
• Klebeart: Silikonkleber, Klebkraft: 1,0 N/cm
• Temperaturbeständigkeit bis 300 °C
• braun-transparent
| Länge | 33000 mm |
| Breite | 25 mm |
| Verkaufseinheit | 1 Rollen |
| Inhaltseinheit | 1 Rollen |
| Material | Polyimid |
| Folienstärke | 0,06 mm |
| Manufacturer Nr. | PPI-RD 042D |
|---|---|
| Manufacturer | PPI |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | PPI GmbH Hommericherstraße 10-14 DE-51789 Lindlar www.ppiadhesiveproducts.com/de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from PPI
-
PPI TAP 7012 / 1000. Solder cover points 1000 pieces / D 12 mm€41.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
PPI PPI 701/9 MM. KAPTON solder masking tape, 9 mm / 33 m€12.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
PPI TAP 7012 / 10.000. Solder cover points 10000 pieces / D 12 mm€396.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost









