OKI TFP-CNP1. pair of tweezers tips TxP series, conical 0.4x19.1 mm
€62.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24754
Manufacturer Nr.
TFP-CNP1
pair of tweezers tips TxP series, conical 0.4x19.1 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€62.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-DRK50. Soldering tip SxV series knife-shaped 45°, 5x14 mm
€18.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CH25. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x11 mm
€12.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for MFR-1100 and MFR-2200
- suitable for most standard applications
Product details
| item number | WL24754 |
| model | TFP-CNP1 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | TFP-CNP1 |
| order unit | pair |
| product series | TxP Series |
| tip length | 19.1 mm |
| soldering tip diameter | 0.4 mm |
| tip shape | conical |
| tip temperature | 421 °C |
| suitable handle | MFR-H4-TW |
| Manufacturer Nr. | TFP-CNP1 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI SFV-CNL20. Soldering tip SxV Series conical long 2x15 mm€11.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-DRK50. Soldering tip SxV series knife-shaped 45°, 5x14 mm€18.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI PHT-751367. Soldering tip PHT series chisel-shaped long 30°, 3x16.5 mm€7.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SFV-CNL04. Soldering tip SxV Series conical 0.4x13.6 mm€11.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost