OKI STP-CH25. Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
€16.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL25884
Manufacturer Nr.
STP-CH25
Soldering tip SxP series chisel shaped 30° 2,5x10 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SFV-CNL03AR. Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm
€14.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI PHT-751367. Soldering tip PHT series chisel-shaped long 30°, 3x16.5 mm
€7.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for temperature sensitive applications
Product details
| item number | WL25884 |
| model | STP-CH25 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | STP-CH25 |
| order unit | piece |
| product series | SxP Series |
| tip length | 10 mm |
| tip width | 2.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip temperature | 365 °C |
| suitable handle | MFR-H1-SC |
| Manufacturer Nr. | STP-CH25 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI MFR-2210. 2-channel soldering/rework station, with MFR-H1-SC2 handpiece€557.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI BVX-BCK. wither-table bracket, for BVX-101 and BVX-103 systems€96.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI MFR-2220. 2-channel soldering/rework station, with MFR-H-ST2 Handpiece€557.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost



