OKI SCV-CH25. Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x11 mm
€12.57
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL26530
Manufacturer Nr.
SCV-CH25
Soldering tip SxV series chisel-shaped 2.5x11 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI SCV-CNB04A. Soldering tip SxV series, conical angled 0.4x15.5 mm
€12.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
OKI STV-CH10. Soldering tip SxV series chisel-shaped 1x11 mm
€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- suitable for ceramics and applications with high thermal requirements
- suitable for the handpieces of PS and MFR systems
Product details
| item number | WL26530 |
| model | SCV-CH25 |
| manufacturer | OKI |
| manufacturer item number | SCV-CH25 |
| order unit | piece |
| product series | SxV Series |
| tip length | 11 mm |
| tip width | 2.5 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| tip temperature | 460 °C |
| Manufacturer Nr. | SCV-CH25 |
|---|---|
| Manufacturer | Oki |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | OK International Ltd Eagle Close, Chandlers Ford GB-SO53 4NF Hampshire www.metcal.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Oki
-
OKI SCV-CNL03AR. Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm€14.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI SCV-CH50. Soldering tip SxV series chisel-shaped 5x10 mm€11.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STV-CN05. Soldering tip SxV Series conical 0.5x8.5 mm€11.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
OKI STV-CNL03AR. Soldering tip SxV Series conical long 0,3x18,4 mm€13.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost